Carmina Burana - jubileumi ünnepi hangverseny a Dóm téren

A PTE MK Zeneművészeti Intézetének jubileumi hangversenyére 2017. augusztus 31-én a Dóm téren kerül sor, melyre mindenkit szerettel várunk! Csatlakozzon hozzánk, ünnepeljen velünk ezen a különleges koncerten, mely az egyetemalapítás 650 éves jubilemának jegyében szerveződött!

carmina_burana_logo1_kulta1.jpg

A PTE Művészeti Kar Zeneművészeti Intézete szeretne méltóképp megemlékezni egyetemünk e különleges jubileumáról. A hangverseny műsorául Carf Orff: Carmina Burana szólókra, kórusra, két zongorára és ütőhangszerekre készült átiratát választottuk. A mű érdekessége, hogy az Orff által feldolgozott szövegek egyetemünk alapításának idejéből, a 14.-15. századból valók, ráadásul a megzenésített költeményeket diákok írták.

zmi_carmina_burana_plakat.jpg

Közreműködők:
Bartók Béla Leánykar | Bartók Béla Férfikar | Pécsi Egyetemi Kórus | Pécsi Egyetemi Nőikar
karigazgatók: KERTÉSZ Attila és dr. LAKNER Tamás Liszt-díjas karnagyok

BALOGH Jenő |GÁSPÁR Emese | GÓTH Tamás (óraadó tanár)| KUGYELKA Zsolt| ŐRI Eszter | RÓZSAFI Gergely - ütőhangszerek
BALÁSY Szabolcs | HORVÁTH Krisztián - zongora (óraadó tanárok)

FARKAS Alexandra, szoprán (hallgató)
SZEGEDI Benjamin, tenor (hallgató)
BOGNÁR Szabolcs, bariton (óraadó tanár)

Vezényel: prof. dr. LAKNER Tamás, Liszt-díjas karnagy, a Művészeti Kar dékánja

A PÉCSI EGYETEMI KÓRUS-t 2012 óra prof. dr. Lakner Tamás Liszt-díjas karnagy vezeti.

A PTE MK Zeneművészeti Intézet hallgatóiból álló vegyeskar több ízben képviselte és öregbítette a PTE hírnevét nemzetközi színtéren is: arany diplomát, I. díjat nyert a Szlovákiában 2015. május 7-10. között megrendezett Akademická Banská Bystricán, azaz az Európai Egyetemi Kórusok Versenyén, valamint elnyerte a legjobb külföldi kórusnak járó különdíjat is.

A 2015-ös második, pécsi EUROPA CANTAT nemzetközi kórusfesztivál közös énekléseinek rezidens, házigazda kórusa voltak és a neves Michael Gohl-lal dolgozhattak együtt. 2016 májusában a belgiumi Neerpeltben megrendezett Ifjúsági Kórusok Európai Kórusversenyének I. helyezését hozták haza, idén nyáron pedig több, mint kéthetes sikeres kínai turnét tudhatnak maguk mögött.

A hangverseny Facebook eseménye: https://goo.gl/aUQq4L

A belépés ingyenes.