X. Nemzetközi Egyetemi Színházi Fesztivál

jesz_20_uj.jpg

A huszadik évadát ünneplő Janus Egyetemi Színház idén tizedik alkalommal rendezi meg, kifejezetten egyetemi színtársulatok részvételével, négynapos szakmai seregszemléjét. 8 országból, 10 társulat hozza el egy-egy produkcióját Pécsre: a Janus-deszkákra és a Bóbita Bábszínházba.

feszek_feher.jpg

A színtársulatok gyakorlatilag mind a négy égtájról érkeznek: északról (Litvánia, Észtország), délről (Spanyolország, Kongó), keletről (Oroszország, Bulgária) és nyugatról (Belgium). Magyarországról pedig a SZESZ (Szegedi Egyetemi Színház), a DESZ (Debreceni Egyetemi Színház) és a JESZ (Janus Egyetemi Színház) fog bemutatkozni.

logof.jpg
A házigazda, 650. jubileumára készülő Pécsi Tudományegyetem és a hazai vendégek mellett a képviselt egyetemek:

Tartui Állami Egyetem (TÜ) – University of Tartu (Tartu Ülikool)
Liѐge-i Királyi Egyetem (ULG) –  University of Royal  (Universitaire Royal de Liѐge)
Vilniusi Gediminas Műszaki Egyetem (VGTU) –  Vilnius Gediminas Technical University (Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas)
Szófiai Egyetem (US) – University of Sofia
Kemerovo Állami Egyetem (KEMSU) –University of Kemerovo State
Vajdasági Magyar Felsőoktatási Kollégium (VMTDK) Újvidéki Egyetem Művészeti Akadémiája

A pécsi nagyközönséget kifejezetten a nagyobb befogadóképességű Bóbita Bábszínházban tartandó előadásokra várják szeretettel a szervező, a Janus Egyetemi Színház társulata.

További információ:
jesz.pte.hu
Fb: https://www.facebook.com/jesz.pte/

A teljes program itt megtekinthető

2016. november 03. 08:00 - 2016. november 06. 16:45

Janus Egyetemi Színház, Zsolnay Kulturális Negyed, Bóbita Bábszínház