Rhythm Against Racism – Zenével a Rasszizmus Ellen

A ‘Rhythm Against Racism’ – ‘Zenével a Rasszizmus Ellen’ koncert a tolerancia és széleslátókörűség fontosságára hívja fel a figyelmet az élő zene segítségével. Hazai és külföldi hangszeres és elektronikus formációk kapnak színpadot a Pécs City Karnevál és a Tanuló város Fesztivál (Learning City Festival) keretében, hogy együtt ünnepelhessük a zene és a különböző kultúrák találkozását, közösen fellépve az előítéletek, a faji megkülönböztetéssel szemben.
Pécs történelmében meghatározó szerepet játszott a nemzetiségek és a különböző kultúrák együttélése. Közvetetten ez is szerepet játszott abban, hogy a város és az egyetem munkáját az UNESCO idén a ’Learning City’ - ’Tanuló Város’ díjjal jutalmazta. A Pécs City Karnevál 2017 ’Rhythm Against Rasism – Nagyszínpad’ programját a magyar és külföldi fiatal zenészekből álló pécsi közösség, a Pécs Music Society állította össze. A program Pécs kulturális sokszínűségét tükrözi: a Kuenta i Tambú amszterdami zenekar egy karibi sziget, Curaçao ritmusaival tölti meg a Széchenyi teret, és fellép a PTE Hangja 2017 címét elnyert madagaszkári származású Mino Rabenjafimanantsoa is a Shef Mino and the Pounds zenekarral, melynek tagjai a PTE nemzetközi és magyar hallgatói. A koncert a PTE 650 Jubileum és Zsolnay Örökségkezelő Nkft segítségével valósul meg.

Rhytm Against Racism - Nagyszínpad programja

12:00-15:00         DJ Bandit
                            Happy Street Gang
                            PTE Brass Band