„70 éves a Forint” MNB Vándorkiállítás

A 2017. őszi ünnepségsorozattal párhuzamosan a Magyar Nemzeti Bank a Pécsi Tudományegyetemmel együttműködésben pénztörténeti kiállítást rendez. A „70 éves a Forint Vándorkiállítás” a korábbiakban hat városban, illetve egyetemen volt már látható és nagy népszerűségben örvendett az egyetemi polgárság és a helyi lakosság körében is. A vándorkiállítás sikeréből és tapasztalataiból kiindulva került kijelölésre a pécsi helyszín. A kiállításhoz a „70 éves a Forint vándorkiállítás” 19 darab vitrinjei és installációs anyagai biztosítják a szükséges infrastruktúrát. A kiállított műtárgyak darabszáma 600-700 közé tehető, közötte számos ritkasággal, unikális példánnyal (kizárólag az MNB éremgyűjteményéből válogatva). A vitrinekben elhelyezett rövid szakmai ismeretterjesztő leírások mellett, az érdeklődők az érintőképernyőkön tudnak érdemi információkat kapni. Kapcsolattartó: Farkas Gyöngyvér Csilla (farkas.csilla@pte.hu)
2017. szeptember 29. 08:00 - 2017. december 20. 16:00
Halasy-Nagy József Aula előtti folyosó